Zoeken
Extra info toepassingen
Hoe moet ik mozaieken?
Alle mozaiekpakketten van Cristallo bevatten een werkbeschrijving die opgesteld is voor betreffend werkstuk. Er is uiteraard een vast patroon te ontdekken in de werkwijze. Hieronder staat de werkwijze beschreven hoe globaal het mozaieken te werk gaat bij onze pakketten.
Je hoeft bij de mozaiekpakketten van Cristallo vooraf géén "plan" te maken hoe je de kleuren/lijnen gaat verdelen. Hoe je het werkstuk moet maken staat allemaal beschreven in de duidelijke werkbeschrijving en evt. duidelijk getoond op het legvoorbeeld (Basic-spiegels).
Wanneer er ronde vormen in het eindresultaat komen, zorg je bij het mozaieken dat je eerst de ronde vormen maakt met de mozaieksteentjes. Leg de mozaieksteentjes steeds tegen de rand aan. De ruimte tussen de mozaieksteentjes houd je op 1-
Wanneer je klaar bent met het mozaïeken van de ronde randen, ga je verder met het mozaïeken van de rechte randen. Dit kunnen randen in het oppervlak zijn, maar ook de buitenranden. Begin in alle gevallen pas aan de buitenranden als alle binnenranden van mozaieksteentjes zijn voorzien.
Als alle rechte en ronde randen van het werkstuk zijn voorzien van mozaieksteentjes en er is nog voldoende ruimte voor steentjes daar tussenin, dan worden die ruimtes opgevuld totdat er geen mozaieksteentjes meer tussen kunnen.
Nadat de laatste mozaieksteentjes gelijmd zijn, dient de lijm hard te worden zodat de mozaieksteentjes hechten aan het oppervlak. Hoe lang dit duurt is steeds afhankelijk van het materiaal van de achtergrond en de gebruikte soort mozaieklijm. Cristallo heeft een eigen mozaieklijm laten ontwikkelen die sneldrogend is (ca. 30-60 minuten).
Zitten alle mozaieksteentjes vast, dan kunnen de kieren ingevoegd worden. Het bijgeleverde voegsel is speciaal geschikt voor mozaiekwerkstukken. Het voegselpoeder wordt aangelengd met water waarna er een voegmassa ontstaat (de te hanteren mengverhouding staat duidelijk in de werkbeschrijving beschreven). Alle kieren en ruimtes tussen de mozaieksteentjes worden met de vingers voorzien van het voegsel. Wrijf goed over alle kieren, vergeet ook de verticale randen niet. Ga voor de zekerheid enkele malen extra over alle ingevoegde kieren zodat alles goed opgevuld wordt.
Als het invoegen klaar is, wordt het overtollige voegsel direct met een vochtige spons afgenomen. Laat het even drogen, er komt een dunne sluierlaag over het werkstuk. Na ca. 10 minuten neem je nogmaals de aanweizige sluier van het werkstuk af. Zorg dat de spons niet te nat is.
Laat hierna het werkstuk drogen. Het werkstuk kan zonder probleem mee naar huis genomen worden (bijv. bij een kinderfeestje). Enige uren, of een dag, later kun je met een vochtige doek de allerlaatste sluier afnemen, waarna het werkstuk helemaal klaar is.
Belangrijk: elk werkstuk heeft zijn eigen specifieke werkbeschrijving. De juiste werkbeschrijving wordt door ons bij het pakket bijgevoegd. Je kunt de werkbeschrijving ook eventueel downloaden met de link die in de tekst van betreffende artikel vermeld staat.
Cristallo knutselpakketten




